facebook

Zabiegi twarzy mechaniczne

Mikrodermabrazja Diamentowa


Mikrodermabrazja jest metodą mechanicznego złuszczania naskórka warstwa po warstwie. Polega na usunięciu ścieraniu warstw naskórka za pomocą specjalnego urządzenia wyposażonego w głowice ścierające, pokryte kryształkami naturalnego diamentu. Dzięki umiarkowanemu usuwaniu górnych warstw naskórka w jego warstwie podstawnej dochodzi do zintensyfikowanego tworzenia się nowych, pełnowartościowych komórek. Wędrują one do góry zastępując komórki uszkodzone. Złuszczanie następuje stopniowo. Dlatego nie ma niebezpieczeństwa zbyt głębokiego lub nierównomiernego złuszczania ani powstania blizn. Aparat wykorzystuje najnowocześniejszą technologię spełniającą wszystkie wymagane normy europejskie w spektakularny sposób poprawiając funkcjonowanie skóry. Kontrolowana mikrodermabrazja jest nowoczesną techniką, która za pomocą łagodnego peelingu pomaga uporać się ze specyficznymi problemami skórnymi. Mówimy tu o kontrolowanej mikrodermabrazji, ponieważ intensywność zabiegu (głębokość złuszczania) jest dobierana indywidualnie dla pacjenta. Mikrodermabrazja diamentowa jest zabiegiem bezpiecznym, nieinwazyjnym, bezbolesnym i nie powodującym uczuleń jak w przypadku innych metod peelingu. To zabieg skutecznie regenerujący i odmładzający skórę.
Kuracja obejmuje od 6 do 10 zabiegów przeprowadzanych w odstępie 1 do 4 tygodni. Można ją również wykonywać jednorazowo.Zalety mikrodermabrazji diamentowej:


- bezpieczna kontrolowana głębokość ścierania
- pobudzenie produkcji kolagenu i elastyny
- nie ma ograniczeń wiekowych
- zabieg jest bezbolesny
- możliwość częstego powtarzania
- alternatywa dla osób nietolerujących peelingu chemicznego
- likwidacja drobnych zmarszczek, uszkodzeń, zanieczyszczeń
- odnowa komórkowa
- generalna regeneracja skóry
- eliminacja nadmiernego rogowacenia, suchości i uszkodzeń posłonecznych
- przyspieszenie krążenia krwi i limfy
- zwiększenie absorbcji kosmetyków - odżywienie i nawilżenie skóry.
- wzmocnienie zdolności obronnych skóry


Wskazania do mirkodermabrazji diamentowej:


- trądzik pospolity (grudkowy, zaskórnikowy)
- blizny potrądzikowe
- łojotok
- rozszerzone pory
- zaskórniki, prosaki
- blizny
- przebarwienia i odbarwienia
- uszkodzenia posłoneczne
- szorstki, zrogowaciały naskórek
- rozstępy
- cellulit
- wiotkość skóry
- rogowacenie okołomieszkowePrzeciwwskazania do mikrodermabrazji diamentowej:


- stany zapalne skóry
- trądzik różowaty, trądzik stan zapalny
- łuszczyca, bliznowce
- płytko unaczyniona skóra
- zakażenia grzybicze skóry (otwarte rany)
- nowotwory skóry, włókniaki, znamiona
- naczyniaki jamiste


Zabieg mikrodermabrazji nie wymaga ograniczenia aktywności życiowej, jedynie bardziej wrażliwa skóra może reagować lekkim zaczerwienieniem, które ustępuje po kilku godzinach. Systematycznie stosowane zabiegi nadają skórze młodzieńczy wygląd i czynią ją bardziej promienną. Z każdą sesją efekty potęgują się, skóra staje się coraz bardziej gładka, elastyczna, świetlista, nabiera zdrowego kolorytu.

Peeling kawitacyjny


Współczesna kosmetologia oferuje klientom coraz bardziej komfortowe i spektakularne zabiegi. Zastosowanie nowoczesnej cyfrowej aparatury jest bezbolesną alternatywą dla tradycyjnych metod np. manualnego oczyszczania skóry. Zwiększa ona również możliwości transportowania składników aktywnych w głąb skóry. Ten bezoperacyjny system intensywnej regeneracji skóry daje możliwość przeprowadzania zabiegów przeciwzmarszczkowych, antycellulitowych jak również wspomagających leczenie poważnych problemów skórnych. Spektakularne efekty uzyskujemy łącząc peeling kawitacyjny z sonoforezą czyli wprowadzaniem składników aktywnych za pomocą fali ultradźwiękowej. Zabieg taki przypomina masaż wykonywany za pomocą głowicy w obecności żelu sprzęgającego, gwarantującego całkowite przenikanie fali, w głąb skóry.

Na czym polega działanie peelingu kawitacyjnego ?


Fala ultradźwiękowa w obecności płynu tworzy pęcherzyki wypełnione rozrzedzonym gazem, które powiększają się i gwałtownie pękają. Pod wpływem ciepła i podwyższonego ciśnienia dochodzi do bardzo dokładnego oczyszczenia skory z zalegającej warstwy zrogowaciałego naskórka, toksyn oraz wydzielin gruczołów łojowych.


Zalety stosowania peelingu kawitacyjnego:


- usuwa martwy naskórek, zaskórniki,
- odblokowuje i oczyszcza pory,
- bezboleśnie, szybko i dokładnie czyści skórę twarzy, szyi i dekoltu,
- reguluje wydzielanie sebum,
- stymuluje komórki do naturalnej odnowy,
- wspomaga leczenie trądziku,
- rozjaśnia przebarwienia i plamy pigmentacyjne i spłyca blizny,
- nie wymaga rozgrzewania dlatego można go bezpiecznie wykonywać przy skórach naczyniowych i wrażliwych,
- dezynfekuje obszar poddany zabiegowi, zapobiegając pojawieniu się stanów zapalnych,
- przygotowuje skórę do dalszych zabiegów kosmetycznych, zwiększając jej możliwości absorpcyjne.


UltradźwiękiUltradźwęki to fale o częstotliwości 20 000 Hz, czyli powyżej zakresu słyszalności ucha ludzkiego, oddziałująca na ciało poprzez delikatny masaż powodując regenerację i odmładzanie tkanek.


Wpływ fali ultradźwiękowej na skórę:


- zwiększa rozpuszczalność błon komórkowych, umożliwiając wtłaczanie substancji aktywnych
- w widoczny sposób zwiększa efektywność zabiegów kosmetycznych
- pomaga wzmocnić naczynia krwionośne
- stymuluje regenerację uszkodzonej tkanki, przyspieszając wygładzanie blizn
- eliminuje zmarszczki i zapobiega ich tworzeniu
- likwiduje "worki" i cienie pod oczami, poprawiając krążenie krwi i limfy
- rozbija cząsteczki tłuszczu, zwiększając skuteczność zabiegów antycellulitowych i ujędrniających - zwalcza cellulit
- wygładza i nawilża skórę


Sonoforeza

Sonoforeza jest to zabieg wykorzystujący fale ultradźwiękowe, polegający na wprowadzaniu w głąb skóry substancji czynnych, dobranych odpowiednio do jej rodzaju i potrzeb.

Wytwarzane przez ultradźwięki ciepło przenika w głąb tkanki, powodując odprężenie skóry i mięśni. Towarzyszy mu delikatny, głęboki masaż, poprawiający przepływ krwi i limfy, a także metabolizm i regenerację komórek. Sonoforeza to zabieg, który umożliwia przenikanie w głąb skóry nie tylko preparatom pielęgnującym, lecz również odpowiednim substancjom leczniczym, które działają uszczelniająco na naczynia krwionośne, a także przyspieszają leczenie trądziku oraz pozostałych po nim zmian.Jonoforeza


Jonoforezą lub jontoforezą nazywa się zabieg elektro-leczniczy polegający na wprowadzeniu do tkanek skóry siłami pola elektrycznego jonów działających leczniczo. Do jonoforezy mogą zatem być używane tylko związki chemiczne ulegające dysocjacji elektrolitycznej. Związki chemiczne posiadające tą właściwość nazywa się elektrolitami.

Jonoforeza - jest zabiegiem, w którym stosujemy prąd galwaniczny. Jest to prąd stały. Poprzez proces zwany elektrolizą wyżej wymieniony prąd wywołuje zmiany chemiczne w skórze. Proces ten zachodzi, gdy metalowe przewodniki zwane elektrodami, połączone są ze źródłem prądu, a także są w styczności z roztworami wodnymi związków chemicznych .Związki te jonizując pod wpływem wody, umożliwiają roztworowi przewodzić prąd. Jony o ładunku dodatnim zwane są kationami, a ujemne anionami.

Wnikanie jonów leków odbywa się poprzez ujścia i wyprowadzenia gruczołów łojowych i potowych. Jony po wniknięciu gromadzą się na granicy pomiędzy skórą właściwą, a tkanką podskórną. Większość jonów lekowych jest wydalana z ustroju przez wątrobę i nerki, część zostaje wchłonięta przez naczynia podskórne i uniesiona do ogólnego krążenia , część zaś traci swoje ładunki , tworząc związki chemiczne w krwi i limfie. Na podstawie przeprowadzonych doświadczeń stwierdzono lepsze wchłanianie się kationów niż anionów. Ilość wprowadzonego leku jest proporcjonalna do napięcia prądu i czasu jego przepływu.

Napięcie wynosi 24V a natężenie prądu w kosmetyce stosuje się w granicach od 0,2 - 0,5 mA i jest ono całkowicie bezpieczne dla organizmu ludzkiego. O ilości wprowadzonych jonów decyduje wielkość powierzchni skóry pod elektrodą czynną, ilość i stężenie roztworu, czas trwania zabiegu, natężenie prądów i właściwości jonów.


Przeciwwskazania do wykonywania jonoforezy są następujące:

- ciąża,
- arytmia serca,
- angina,
- zapalenie zatok,
- wirus opryszczki,
- padaczka,
- otwarte skaleczenia i mikrourazy,
- poparzenia słoneczne,
- metalowe protezy, znieczulenie miejscowe.


Wskazania to:


- blizny potrądzikowe,

- melanoza,

- zniszczenia posłoneczne,

- dpotliwość dłoni i stóp,

- rozszerzone naczynia włosowate,
- nerwice naczyniowe,
- odmrożenia,
- trądzik różowaty,
- zwiotczenie skóry i mięśni,
- trądzik pospolity, uczulenia.

W podsumowaniu pragnę poruszyć bardzo istotną kwestię, a mianowicie, czym różni się wprowadzenie leku za pomocą jonoforezy od biernego wchłaniania w skórę przy zastosowaniu okluzji? Jak każdy doskonale wie zewnętrzną częścią skóry jest warstwa rogowa naskórka. Spełnia ona bardzo istotną funkcje chroniąc przed czynnikami mechanicznymi, chemicznymi i fizycznymi. Niemniej jednak tym samym utrudnia ona wchłanianie substancji odżywczych w głąb skóry. W tym wypadku znakomitą alternatywą jest jonoforeza, dzięki której zwiększona jest penetracja przez warstwę rogową. 30 minut jonoforezy to o 400% zwiększona penetracja . Ten czas jest także równy 7 godzinom biernego wnikania i wchłaniania po zastosowaniu powierzchniowym .Jonoforeza powoduje otwieranie porów w membranach, a nawet w mitochondrium, prawdopodobnie powoduje też zmiany w podwójnej warstwie lipidowej, aktywne jony są absorbowane do wnętrza komórek. Ponadto podczas jonoforezy jony mogą być przenoszone do mitochondrium a, nawet do nukleotydu, czyli do najistotniejszych struktur każdej żywej komórki.

 

 


Salon Kosmetyczny Geisha
ul. Pułaskiego 2B/4B
39 - 300 Mielec