facebook

Stylizacja paznokci

 

 

Stylizacja paznokci żelem lub akrylem

(ponizej prezentujemy stylizację paznokci żelem wykonana w naszym salonie )Większość kobiet marzy o długich i wypielęgnowanych paznokciach, jest niezadowolona z ich kształtu, ma problemy z pękaniem i łamaniem się paznokci. W momencie gdy zawiodły stosowane odżywki, prawidłowo wykonany manicure, odpowiednie odżywianie się i zażywanie mikroelementów, naturze należy pomóc.

Zabieg przedłużania i modelowania paznokci wykonany fachowo u dobrze wyszkolonej modelistki jest gwarancją na eleganckie i mocne paznokcie. Obecnie stosuje się trzy sposoby utwardzania paznokci - światłoutwardzalną, fiberglas i akryl. Wszystkie metody są dobre pod warunkiem ich prawidłowego wykonania i dostosowania do potrzeb. Wykonywana technika powinna uwzględniać wykonywany zawód i możliwości finansowe. Nie ma złych produktów i nie one szkodzą paznokciom, jedynie zła praca modelistki i amatorskie robienie tipsów w domu wpłynęły na opinię, że tipsy niszczą paznokcie.W poniższym tekście chcielibyśmy dokonać oceny trzech metod utwardzania.

Fiberglas

Dość nową metodą, ale o rosnącej popularności jest fiberglas (włókno szklane). Technika pracy jest dość prosta: na lekko wypolerowany paznokieć należy przyciąć włókno według jego kształtu. Następnie nanieść warstwę resiny i zaaplikować aktywator sprayem, pędzelkiem lub zakraplaczem, by przyspieszyć schnięcie. Sucha powierzchnia powinna być wypolerowana. Takie paznokcie wyglądają naturalnie, są cienkie, nie wysuszają płytki i nie żółkną. Pod włóknem rosną zdrowe, naturalne paznokcie. Włókno układa się zgodnie z kształtem paznokcia, dlatego jeżeli mają one niezadowalający kształt należy je wyomdelować za pomocą tipsów i dopiero utwardzić fiberglasem.

Metodę tę można stosować, gdy ma się kłopoty z „wyhodowaniem" własnych paznokci do żądanej długości, do reparacji naturalnych paznokci (złamania, pęknięcia i skaleczenia płytki), do robienia wypełnień oraz do niewielkiego przedłużenia paznokcia.

Fiberglas można nałożyć tylko na jeden paznokieć i nawet gdy nie przychodzi się na dopełnienie, nie ma wyraźnej różnicy między pozostałymi paznokciami a tym pokrytym fiberglasem.

Z powodu wyjątkowej wytrzymałości włókien na naprężenie, paznokcie utwardzone fiberglasem są bardziej trwałe niż wykonane innymi technikami. Dlatego też poleca się je osobom, które dużo pracują fizycznie, szczególnie w zawodach wymagających kontaktu dłoni z wodą, a także osobom nerwowym, obgryzającym palce. Rzadziej niż w innych metodach trzeba przy fiberglasie robić dopełnienie, w zależności od długości płytki paznokciowej nawet co 5 tygodni.

Metoda świadłoutwardzalna

Drugą metodą utwardzania paznokci jest metoda światłoutwardzalna.

Technika jest jeszcze prostsza niż w przypadku fiberglasu. Na wypolerowany paznokieć lub płytkę paznokciową przedłużoną tipsem, nakładamy trzykrotnie żel, który każdorazowo utwardzamy w lampie UVA. Najnowsze jednoskładnikowe żele nakłada się dość cienko, przez co paznokieć wygląda bardzo naturalnie. Błędne jest twierdzenie, że paznokcie utwardzane żelem są paznokciami biologicznymi. Jak dotąd nie wyprodukowano żelu biologicznego. W skład każdej masy wchodzą tylko i wyłącznie substancje chemiczne.

Masy nie zawierające kwasów nie wykazują jakiegokolwiek negatywnego działania na skórę czy płytkę paznokciową. Paznokcie utwardzane żelem są mniej trwałe od fiberglasu czy akrylu, dlatego zalecane są osobom, które nie pracują fizycznie. Dopełnienie należy robić co 3-4 tygodnie. W porównaniu z fiberglasem i akrylem metoda ta jest mniej pracochłonna.

 


 Zdobienie metodą KONAD !!!
 


Manicure hybrydowy to jeden z nowszych trendów w stylizacji paznokci. Na czym polega i czy warto go wykonywać?Każdej z nas zdarzyło się chodzić z odpryskanym lakierem... A to ze względu na nietrwałość lakieru, a to brak czasu na wizytę u manikiurzystki, czy chociażby brak czasu na "manicure domowy". Zwykłe lakiery odpryskują po kilku dniach (a nawet godzinach!), a kiedy są trwałe, to z codziennymi obowiązkami często niestety nie mają szans. A przecież każda z nas wie, że zadbane dłonie i piękne paznokcie to wizytówka kobiety.

Na czym polega manicure hybrydowy?

Manicure hybrydowy nakładany jest cienką warstwą jak lakier. Następnie utwardzany jest w świetle UV. Lakier lśni bardziej w porównaniu do zwykłego manicure. Co najważniejsze, manicure hybrydowy utrzymuje się zwykle przez 2-3 tygodnie (nawet przy wykonywaniu codziennych prac domowych).

Jak twierdzą producenci lakierów do manicure hybrydowego, metoda ta jest hypoalergiczna i pozbawiona substancji szkodliwych dla płytki paznokcia, a więc bezpieczna dla zdrowia. W czym tkwi sekret? Specjalna emalia do wykonywania manicure hybrydowego to połączenie lakieru i żelu.

Manicure hybrydowy nie usuwamy jednak zwykłym zmywaczem do paznokci. Do jego usunięcia potrzeba specjalnego płynu na bazie acetonu i dlatego aby usunąć stylizację, należy ponownie udać się do salonu kosmetycznego. Manikiurzystka nasącza waciki/płatki specjalnym płynem na bazie acetonu i przykłada je do paznokci, a następnie po około 10 minutach lakier usuwa.

Czy warto robić manicure hybrydowy?

"W moim przypadku trzyma się rewelacyjnie. Dwa tygodnie bez żadnej skazy Przy tym kolor lakieru jest wciąż intensywny, wygląda świeżo, nie matowieje. Luksusem jest też to, że nie tracę czasu na jego wyschnięcie" - chwali sobie forumowiczka malgosia30_pl. Z kolei messalina2.dwa nie jest zwolenniczką manicure hybrydowego, ponieważ twierdzi, że niszczy on paznokcie i skórę dłoni. Kasiulinda zdradza jednak, że jeśli paznokcie są rozdwojone, krucze lub bardzo cienkie, lakier ten nie będzie tak trwały jak w przypadku zdrowej płytki. Dlatego należy pamiętać, że jeśli nasza płytka nie jest w najlepszej formie, wtedy manicure hybrydowy nie jest najlepszą metodą stylizacji paznokci. Najpierw musimy zadbać o płytkę paznokcia (odpowiednia dieta, odżywki etc.). Zupełnie jak w przypadku cery makijaż nie zakryje jej niedoskonałości, tak w przypadku paznokci manicure hybrydowy nie utrzyma się na kruchych paznokciach. Trwałość zależy oczywiście od umiętnej stylizacji, ale również od stanu płytki - podsumowuje kasiulinda. Forumowiczka gw994 zdradza, że za pierwszym razem manicure hybrydowy miała robiony w salonie, ale nie do końca była zadowolona. Z kolei teraz wykonała ten manicure sama i jest naprawdę bardzo zadowolona.

        (posiadamy ponad 50 różnych kolorów do wyboru )


Japoński manicureJapoński manicure przede wszystkim odżywia płytkę, wzmaga cyrkulację krwi i przyczynia się przez to do przyspieszenia wzrostu paznokci oraz poprawia ich kondycję 

W skład preparatu wchodzi podstawowy budulec, jakim jest keratyna, witaminy A, H i E oraz prowitamina B5. Oprócz witamin jest też pyłek pszczeli, który jest źródłem cystyny - aminokwasu eliminującego problem łamliwych paznokci. Zawiera również krzemionkę z Morza Japońskiego, która znacznie odżywia płytkę paznokcia.
Wskazania do manicure japońskiego

Stosowanie zabiegu zaleca się w przypadku paznokci łamliwych, kruchych, rozdwajających się. Jest odpowiedni zarówno dla kobiet, jak i dla mężczyzn. Po zabiegu paznokcie są błyszczące, dzięki czemu wyglądają na zadbane i zdrowe.


Wykonanie manicure japońskiego

- Dezynfekujemy ręce.
- Delikatnie matowimy płytkę paznokcia specjalnym pilnikiem, dzięki temu substancje odżywcze wnikają w płytkę i tam się utrzymują.
- Za pomocą patyczka plastikowego nakładamy niewielką ilość pasty,
a następnie wcieramy ją energicznymi ruchami do momentu, aż płytka paznokcia zacznie błyszczeć.
- Następnie nakładamy pyłek i również wcieramy go energicznymi ruchami. W ten sposób zabezpieczamy składniki zawarte w nałożonej wcześniej paście.

Po zabiegu płytka paznokcia zyskuje różowo-perłowy połysk, który utrzymuje się do dwóch tygodni. Aby kuracja przyniosła pożądany efekt, należy ją powtarzać co dwa tygodnie, aż do pełnego zrośnięcia paznokcia.


 


Salon Kosmetyczny Geisha
ul. Pułaskiego 2B/4B
39 - 300 Mielec