facebook

Podstawowe zabiegi kosmetyczne

 


 

 

 

 

 Zabieg Świecowania  i Konchowani uszu

 Metafizyczne Działanie:


Konchowanie i świecowanie nakierowane jest na system czakramów, by oczyścić i wzmocnić aurę człowieka. Ucho zawiera zakończenie nerwowe i punkty akupunktury połączone z każdą częścią ciała. Zakończenie nerwowe połączone są przez strumienie delikatnych prądów energii, które dostarczają nam siły. Wibracje , które otrzymujemy ze świata zewnętrznego poprzez ucho przenikają do naszego mózgu i często stymulują pracę naszego organizmu. Zabieg świecowania i konchowania ucha powoduje usunięcię zanieczyszczeń zebranych na zakończeniach nerwowych co pozwala aby prąd czystej wibracji dotarł do odpowiedniej części mózgu, ciała i ducha.


Historia i współczesność:


W czasach starozytnych rytuał świecowania i konchowania znany był w Atlantydzie, Indiach, Egipcie, Chinach i Tybecie jak również w kulturach Azteków, Majów i Indiach Amerykańskich.

Świecie i koniuchy używane były dla wprowadzenia energii niosącej zbawienną siłę ziół do kanału ucha.

Ziołowa świeca w Indiach Hopi ma kształt rurki, koncha - lejka lub stożka, średnica dostosowana jest do wielkości otworu ucha oraz potrzebnego czasu spalania. Świece i konuchy wykonane 

Henna


Oczy są najpiękniejszą i jednocześnie najciekawszą częścią twarzy. Mówi się o nich, że są "zwierciadłem duszy". I nie bez powodu. Po oczach najszybciej widać upływ czasu, zmęczenie. Henna to zabieg polegający na ciemnieniu brwi i rzęs. Sprawia, że oczy stają się wyraźniejsze i ładnie podkreślone.
Henny dostępne są w kilku kolorach:


- naturalny brąz,

- kasztan,

- głęboka czerń,

- grafit,

- granatowo-czarna


 

Trwała


Depilacja woskiem jest to technika, która na 3 a nawet 6 tygodne potrafi zapewnić nam gładką skórę. Zaletą tego zabiegu jest o wiele większa skuteczność i długość działania niż w przypadku tradycyjnych metod. Mimo chwilowego bólu, jaki towarzyszy zabiegowi technika ta jest bardzo skuteczna i warta naszego zainteresowania.


Tatuaż brokatowy


W tym sezonie hitem stał się wodoodporny kolorowy tatuaż brokatowy, który utrzymuje się na skórze do 14 dni. Ten rodzaj zdobienia ciała jest bardzo efektowny i może być uzupełnieniem stroju oraz makijażu na dowolnej części ciała. 
Wybrany przez państwa szablon przyklejamy do skóry, a następnie pokrywamy specjalnym akrylowym klejem, kiedy klej przeschnie całość posypujemy błyszczącymi cekinkami. 


 Depilacja pastą cukrową
naturalne i skuteczne usuwanie włosków
Depilacja pastą cukrowa - efekt idealnie gładkiej skóry przez 4 tygodnie

Aksamitnie gładka skóra po depilacji nóg, pach, przedramion czy okolic bikini to podstawa dobrego samopoczucia i pewności siebie każdej zadbanej kobiety. Wiele powszechnie stosowanych metod i zabiegów usuwania włosków nie przynosi jednak oczekiwanych efektów - skóra jest podrażniona, a włoski odrastają już po kilku dniach. Idealnym rozwiązaniem dla kobiet szukających długotrwałych efektów jest właśnie depilacja pastą cukrową, która skutecznie i długotrwale usuwa owłosienie, a przy tym nie powoduje dyskomfortu podczas zabiegu.
Co to jest pasta cukrowa?


Pasta cukrowa to produkt, którego unikalna formuła powstała ponad dwa tysiące lat temu na Bliskim Wschodzie. Oryginalna receptura oparta wyłącznie o naturalne składniki jest w 100% bezpieczna dla zdrowia i nie wywołuje żadnych ubocznych skutków dermatologicznych. Nowoczesny preparat nie różni się zasadniczo od pierwotnej wersji i oprócz tradycyjnych składników takich jak, cukier, sok cytrynowy czy wyciągi ziołowe, zawiera niekiedy dodatkowe substancje witaminowe.
Depilacja pastą cukrową - zalety:

włoski usuwa się zgodnie z kierunkiem ich wzrostu, przez co zabieg jest prawie bezbolesny,
pasta cukrowa, w przeciwieństwie do wosku, nie przykleja się do skóry, dzięki czemu naskórek nie jest podrażniony i zaczerwieniony,
pastę cukrową aplikuje się na skórę w temperaturze pokojowej, co eliminuje ryzyko poparzeń i dyskomfortu,
depilacja pastą cukrową skutecznie usuwa nawet 4-5 milimetrowe włoski,
dzięki naturalnym składnikom, z których jest wykonana, pasta cukrowa nie powoduje skórnych reakcji alergicznych,
zabieg depilacji pastą cukrową może być stosowany nawet przez osoby ze skórą wrażliwą i naczynkową,
pasta cukrowa jest tak delikatna, że można depilować nią nawet najbardziej wrażliwe partie ciała,
zabieg nie powoduje wrastania włosów w skórę.

Pasta cukrowa - efekty:

aksamitnie gładka skóra,
efekt utrzymujący się do 4 tygodni,
usunięcie włosków wraz z cebulką,
naturalne składniki pasty cukrowej nie podrażniające skóry,
zabieg nie powodujący bólu i dyskomfortu,

Pasta cukrowa - przeciwwskazania:

Jedną z największych zalet depilacji pastą cukrową jest nie wielka ilość przeciwwskazań, które często uniemożliwiają wykonywanie kompleksowego usuwania włosków z powierzchni ciała. Z zabiegu depilacji pastą cukrową mogą korzystać bez obaw nawet kobiety w ciąży oraz osoby z problemami dermatologicznymi jak: cera naczynkowa, przebarwienia skórne, żylaki czy skóra skłonność do alergii.

Do bezwzględnych przeciwwskazań należą:

oparzenia słoneczne,
stany zapalne żył,
świeże rany,
terapia retinoidami.

Skontaktuj się z nami, aby dowiedzieć się więcej.
Już dziś umów się na konsultacje.
Serdecznie zapraszamy.

Depilacja woskiem

Nie ulega wątpliwości, że usuwanie zbędnego owłosienia - depilacja - stało się powszechnie stosowanym zabiegiem pielęgnacyjnym, a zabieg depilacji traktowany jest dzisiaj przez kobiety, i coraz częściej przez mężczyzn, jako obowiązek. Już w dawnych cywilizacjach znane były różnorodne metody usuwania włosów. Starożytne Egipcjanki stosowały je ze względów higienicznych, historycy przytaczają przykład wykorzystywania do tego celu skorup żółwi.
W latach 20-tych tego stulecia pojawił się preparat z woskiem pszczelim i żywicą.

Depilacja woskiem

Depilacja polega na nakładaniu na skórę ciepłego półpłynnego lub płynnego wosku, który odrywa się szybkim ruchem w stronę przeciwną do kierunku wzrostu włosów. Warunkiem skuteczności tej metody jest odpowiednia długość włosów - powinny mieć minimum 0,5 mm długości. Ten rodzaj depilacji pozwala na wyrwanie włosa wraz z cebulką, po zabiegu włosy odrastają wolniej i są słabsze. W przypadku skóry wrażliwej, z problemami naczynkowymi poleca się wosk kosmetyczny na zimno lub pastę cukrową. Niewątpliwą wadą tego zabiegu jest jego bolesność, nieumiejętnie przeprowadzona depilacja może również prowadzić do zapalenia mieszków włosowych.

W Instytucie przeprowadza się depilację przy użyciu produktów Depileve opartych na woskach miękkich dozowanych za pomocą głowic z tworzywa. Wosk produkowany jest na bazie naturalnego wosku pszczelego o doskonałej jakości i skuteczności, który nie powoduje reakcji alergicznych.

Częstotliwość zabiegu: efekt utrzymuje się przez około 3-6 tyg

 

 


Salon Kosmetyczny Geisha
ul. Pułaskiego 2B/4B
39 - 300 Mielec