facebook

Nowości

 

 

 

 

 


Kwas pirogronowy jest alfa-ketonokwasem występującym w jabłkach, sfermentowanych owocach i occie. W stężeniu poniżej 50% i pozostawiony około minuty na skórze daje świetny efekt - jaki? Przekonajcie się sami.

Kwas pirogronowy - zastosowanie


Kwas pirogronowy kiedy zostaje zastosowany w większym stężeniu i pozostawiony na dłuższy okres czasu dochodzi do penetracji na poziomie warstwy brodawkowatej skóry właściwej. Na poziomie naskórka kwas pirogronowy działa przeciwzaskórnikowo, rozjaśnia, poprawia koloryt skóry, działa antybakteryjnie i zmniejsza grubość warstwy rogowej.
Na poziomie skóry właściwej pobudza fibroblasty do produkcji kolagenu i elastyny czyli włókien odpowiedzialnych za młody wygląd skóry.


Kwas pirogronowy ale dla kogo?


Wskazania do peelingu pirogronowego są następujące:


- trądzik w fazie aktywnej
- trądzik różowaty
- łojotok
- blizny potrądzikowe
- hiperpigmentacje pozapalne
- melasma
- fotostarzenie skóry
- zmarszczki
- rogowacenie przymieszkowe.


Kwas pirogronowy a wydzielanie sebum


Kwas pirogronowy działa sebostatycznie czyli hamuje nadmiar wydzielania sebum. Jest to bardzo ważne zwłaszcza u osób z cerą tłustą i trądzikową. Kiedy skóra non stop świeci się i jest zanieczyszczona potrzeba nam środka o silnym działaniu.
Nadmiar sebum to idealne środowisko do rozwoju wielu bakterii w tym Corynabacterium acnes czyli odpowiedzialnych za zmiany trądzikowe


Kwas pirogronowy działa komedolitycznie


To śmieszne sformułowanie określa działanie przeciwzaskórnikowe. Chyba tylko bardzo mały procent osób nie miało nigdy problemu z zaskórnikami. Otwarte czy zamknięte tak samo zatruwają życie, a zwłaszcza wygląd naszej skóry. Walka z nimi jest nierówna bo lubią wracać dlatego należy likwidować te powstałe i zapobiegać powstawaniu nowych, a do tego idealnie nadaje się kwas pirogronowy.


Peeling pirogronowy - efekty


Kiedy jesteśmy młode nasza skóra jest jędrna i napięta a zmarszczek nie widać. Wraz z upływem lat skóra nagle staje się wiotka, pomarszczona, brak jej napięcia i elastyczności. To wszystko sprawa kolagenu i elastyny. W młodości w naszej skórze jest ich bardzo dużo, niestety z każdym rokiem ich nam ubywa. Należy wówczas pobudzić fibroblasty do produkcji włókien kolagenowych i elastyny. Same kremy nie zawsze są pomocne a kwas pirogronowy dociera do skóry właściwej i „zmusza" fibroblasty do pracy.


Szybkie złuszczanie i antybakteryjne działanie


Kwas pirogronowy działa antybakteryjnie, znacznie obniża pH skóry dzięki czemu pomaga leczyć trądzik i zanieczyszczenia.
Zmniejsza przyleganie komórek naskórka, rozluźnia ich połączenia dzięki czemu warstwa rogowa jest cieńsza, a nasza skóra jest jak nowa.


Naturalny blask


Po zastosowaniu kwasu pirogronowego nasza skóra wygląda pięknie. Jest naturalnie gładka i dosłownie promienieje. Koloryt jest wyrównany a plamy mniej widoczne. Nic dziwnego że już tak wiele osób uważa kwas pirogronowy za największego sprzymierzeńca jeśli chodzi o doskonały wygląd.


Przeciwwskazania


Jeśli masz problem z daną przypadłością lepiej zrezygnuj z peelingu pirogronowego:


- opryszczka
- poważne stany zapalne skóry
- atopowe zaapalenie skóry
- łuszczyca
- zabiegi chirurgiczne na twarzy do 2 miesięcy wstecz.

Przyjdź i wyprobuj magiczne działanie zabiegu z kwasem pirogronowym .

 

 

 

NOWOŚĆ ! Stylizacja paznokci naturalnych .Zapraszamy wszystkie Panie , które borykają się z łamliwą i słabą płytką. Rewelacyjna metoda utwardzenia utrzymuje się do 4 tyg. Promocja 50 zł


Easy Design,Prostota Elegancji

Innowacyjna technika Easy Design to sprawdzony sposób, aby szybko i profesjonalnie nadać dłoniom piękny wygląd. Pozwala osiągnąć trwały efekt naturalnych i eleganckich paznokci w 25 minut, bez potrzeby użycia lamp UV i LED. Metoda polega na nałożeniu na paznokieć specjalnego pyłku Easy Design na bazie akrylu, który nie pozostawia uczucia „sztucznych paznokci". Usuwanie manicure typu Easy Design jest łatwe i nie wymaga spiłowywania. Efekt zabiegu utrzymuje się na paznokciach nawet do czterech tygodni - bez zapowietrzania, łamania oraz odprysków. Idealnie sprawdza się także dla wzmocnienia kruchych, łamliwych i cienkich paznokci.

 

 


Rewolucja w stylizacji paznokci


Opis metody:

Technika powstała z połączenia dwóch technik: Fiberglass (włókno szklane) i Akrylowej. Płynna resina z pędzelkiem wykorzystana z metody Fiberglass jest jednocześnie spoiwem dla pudru akrylowego - połączenie tych dwóch produktów jest więc w tej technice szczególnie istotne.

Naprzemienne stosowanie składników pozwala na uzyskanie trwałej warstwy utwardzającej o uniwersalnym zastosowaniu. Może zostać wykorzystana zarówno przy paznokciach przedłużonych tipsami, jak i na naturalną płytkę paznokcia.

 

 

 

 

kompleksie aktywnych składników roślinnych

System EpilFree został stworzony przez Dr. Joel Konis - światowej sławy naukowca specjalizującego się w dziedzinie kosmetologii. Jest linią trzech rewolucyjnych produktów dostosowanych do potrzeb klienta i konkretnych części ciała.

EpilFree używa najnowszych zaawansowanych osiągnięć naukowych, aby zaoferować efektywną i przystępną cenowo metodę redukcji niechcianego owłosienia dla każdej płci, rasy, koloru i typu włosów. Żadna inna metoda depilacji nie jest tak skuteczna dla WSZYSTKICH typów skóry i włosów. Opatentowana formuła daje wyjątkową skuteczność w porównaniu do innych metod usuwania owłosienia, takich jak enzymy, IPL, elektroliza czy kosztowna terapia laserem. EpilFree jest łatwy w użyciu i daje nadzwyczajne rezultaty. Zabiegi wykonywane są przez wykwalifikowany personel w gabinecie kosmetycznym lub w Spa.

Bezpośrednio po tradycyjnym zabiegu depilacji jak: depilacja woskiem, pastą cukrową, nicią, lub pęsetą, aplikujemy produkty EpilFree. Zabieg zajmuje tylko około 5-8 minut, w zależności od obszaru ciała. Jest bezbolesny i bezpieczny w użyciu.

Po usunięciu niechcianych włosów woskiem, bądź pasta cukrową aplikujemy EpilFree. Najpierw Aktywator, który rozszerza pory czterokrotnie i ułatwia penetrację składników aktywnych, a następnie Toner EpilFree. Składniki aktywne działają bezpośrednio na korzeń włosa i zapobiegają proliferacji komórek. Proces ten nie ma żadnych skutków ubocznych.

Ze względu zróżnicowaną w czasie aktywność poszczególnych komórek wzrostowych włosów niezbędna jest regularność zabiegów. Spodziewany czas uzyskania satysfakcjonujących rezultatów jest indywidualny i zalezy od osoby oraz partii ciała.

- Depilacja mechaniczna włosów, wosk, pasta cukrowa, igła elektryczna, pęseta

- Najbardziej skuteczną metodą usuwania owłosienia jest wosk.

- Rozpylenie i naniesienie Aktywatora A w celu dezynfekcji i rozszerzenia porów.

- Rozpylenie i wmasowanie Tonera B, któryzawiera aktywne składniki i powoduje zmniejszenie podziału komórkowego włosa

Dlaczego metoda usuwania niechcianego owłosienia za pomocą Epilfree jest rewolucyjna?

Sytem EpilFree jest nową, unikalną i naukowo potwierdzoną metodą usuwania niepożądanego owłosienia stworzona przez Dr. Joel Konis
Zabieg EpilFree jest całkowicie bezbolesny (poza depilacją mechaniczną)
Metoda jest skuteczna dla każdego koloru skóry: opalona, jasna, ciemna,
Usuwa każdy rodzaj owłosienia, włosy: siwe, rude, blond, meszek i oczywiście ciemne
Produkt dla każdego, bez względu na wiek
Przebadany dermatologicznie, nie powoduje przebarwień
EpilFree jest bezpieczny i stosowany przez wykwalifikowany personel
Seria EpilFree jest odpowiednio dostosowana do róznych partii ciała - twarz, strefy intymne, ciało
Do 80% zahamowanie wzrostu włosów i redukcji z upływem czasu w wyniku serii zabiegów dostosowanych do klienta
Zatwierdzone przez Ministerstwo Zdrowia, bez efektów ubocznych

Porównanie depilacji laserowej i dokonywanej metodą EpilFree


Instrukcja dla uzyskania optymalnych rezultatów:


Przed zabiegiem EpilFree nie nakładać kremów, lotionów, olejków. Przy depilacji pach nie stosować antyperspirantu min. 24h przed zabiegiem.
Unikać kontaktu z wodą i nie myć depilowanej powierzchni przez 6 godzin.
Unikać ćwiczeń fizycznych i pocenia się przez 6 godzin po zabiegu.
Nie nakładać kremów, lotionów, olejków i makijażu przez 6 godzin po zabiegu.
Po 6 godzinach można umyć powierzchnię wodą i mydłem.
Trzymać się reżimu systematyczności wykonywania zabiegów, bez przerw (częstotliwość zabiegów zależy od długości włosów, a nie od czasu pomiędzy zabiegami; optymalna długość włosów do wosku to 2,5 - 5 mm).
Trzymając się planu zabiegów zwiększamy efektywność depilacji.
Unikać stosowania pęsety lub wosku pomiędzy zabiegami, aby lepiej kontrolować fazy wzrostu włosa.


 

 


Salon Kosmetyczny Geisha
ul. Pułaskiego 2B/4B
39 - 300 Mielec