facebook

kwas pirogronowyDodano: 15.10.2013

Kwas pirogronowy jest alfa-ketonokwasem występującym w jabłkach, sfermentowanych owocach i occie. W stężeniu poniżej 50% i pozostawiony około minuty na skórze daje świetny efekt - jaki? Przekonajcie się sami.

Kwas pirogronowy - zastosowanie


Kwas pirogronowy kiedy zostaje zastosowany w większym stężeniu i pozostawiony na dłuższy okres czasu dochodzi do penetracji na poziomie warstwy brodawkowatej skóry właściwej. Na poziomie naskórka kwas pirogronowy działa przeciwzaskórnikowo, rozjaśnia, poprawia koloryt skóry, działa antybakteryjnie i zmniejsza grubość warstwy rogowej.
Na poziomie skóry właściwej pobudza fibroblasty do produkcji kolagenu i elastyny czyli włókien odpowiedzialnych za młody wygląd skóry.


Kwas pirogronowy ale dla kogo?


Wskazania do peelingu pirogronowego są następujące:


- trądzik w fazie aktywnej
- trądzik różowaty
- łojotok
- blizny potrądzikowe
- hiperpigmentacje pozapalne
- melasma
- fotostarzenie skóry
- zmarszczki
- rogowacenie przymieszkowe.


Kwas pirogronowy a wydzielanie sebum


Kwas pirogronowy działa sebostatycznie czyli hamuje nadmiar wydzielania sebum. Jest to bardzo ważne zwłaszcza u osób z cerą tłustą i trądzikową. Kiedy skóra non stop świeci się i jest zanieczyszczona potrzeba nam środka o silnym działaniu.
Nadmiar sebum to idealne środowisko do rozwoju wielu bakterii w tym Corynabacterium acnes czyli odpowiedzialnych za zmiany trądzikowe


Kwas pirogronowy działa komedolitycznie


To śmieszne sformułowanie określa działanie przeciwzaskórnikowe. Chyba tylko bardzo mały procent osób nie miało nigdy problemu z zaskórnikami. Otwarte czy zamknięte tak samo zatruwają życie, a zwłaszcza wygląd naszej skóry. Walka z nimi jest nierówna bo lubią wracać dlatego należy likwidować te powstałe i zapobiegać powstawaniu nowych, a do tego idealnie nadaje się kwas pirogronowy.


Peeling pirogronowy - efekty


Kiedy jesteśmy młode nasza skóra jest jędrna i napięta a zmarszczek nie widać. Wraz z upływem lat skóra nagle staje się wiotka, pomarszczona, brak jej napięcia i elastyczności. To wszystko sprawa kolagenu i elastyny. W młodości w naszej skórze jest ich bardzo dużo, niestety z każdym rokiem ich nam ubywa. Należy wówczas pobudzić fibroblasty do produkcji włókien kolagenowych i elastyny. Same kremy nie zawsze są pomocne a kwas pirogronowy dociera do skóry właściwej i „zmusza" fibroblasty do pracy.


Szybkie złuszczanie i antybakteryjne działanie


Kwas pirogronowy działa antybakteryjnie, znacznie obniża pH skóry dzięki czemu pomaga leczyć trądzik i zanieczyszczenia.
Zmniejsza przyleganie komórek naskórka, rozluźnia ich połączenia dzięki czemu warstwa rogowa jest cieńsza, a nasza skóra jest jak nowa.


Naturalny blask


Po zastosowaniu kwasu pirogronowego nasza skóra wygląda pięknie. Jest naturalnie gładka i dosłownie promienieje. Koloryt jest wyrównany a plamy mniej widoczne. Nic dziwnego że już tak wiele osób uważa kwas pirogronowy za największego sprzymierzeńca jeśli chodzi o doskonały wygląd.


Przeciwwskazania


Jeśli masz problem z daną przypadłością lepiej zrezygnuj z peelingu pirogronowego:


- opryszczka
- poważne stany zapalne skóry
- atopowe zaapalenie skóry
- łuszczyca
- zabiegi chirurgiczne na twarzy do 2 miesięcy wstecz.

Przyjdź i wyprobuj magiczne działanie zabiegu z kwasem pirogronowym .

 


Salon Kosmetyczny Geisha
ul. Pułaskiego 2B/4B
39 - 300 Mielec