facebook

Myscara nowośc na rynku kosmetycznym!Dodano: 02.02.2013

MYscara to innowacyjny profesjonalny semi permanentny tusz do rzęs opracowany w laboratoriach firmy Beauty Innovator z Wielkiej Brytanii. Premierę miał w czerwcu 2011 i ze względu na swoje unikalne właściwości z miejsca stał się przebojem na rynku brytyjskim. Przez użytkowników Beauty Finder, największego brytyjskiego portalu branżowego, MYscara została uznana za jeden z najlepszych zabiegów 2011 roku! MYscara błyskawicznie podbija pozostałe kraje Europy Zachodniej i zawędrowała już nawet do Australii. Dzięki nam jest ona dostępna także w Polsce!
Często zadawane pytania:


Ile trwa zabieg? Zabieg trwa ok 50-90 minut.


Czy zabieg uczula?
Nie. Preparat jest hipoalergiczny i bezwonny.


Jaki efekt można uzyskać za pomocą MYscara’y?
Podczas zabiegu MYscara jest nakładana w cieniutkich warstwach. W zależności od ilości tych warstw można uzyskać różny efekt pogrubienia rzęs – od delikatnego podkreślenia do znacznego pogrubienia i zagęszczenia. Maksymalna ilość warstw, którą można zastosować zależy od indywidualnych cech rzęs Klientki. Ponieważ MYscara nakładana jest w małych sekcjach, znacznie mniej rzęs ulega sklejeniu (w porównaniu do tradycyjnego tuszu) przez co uzyskujemy o wiele bardziej naturalny wygląd oka. Jednym ze „skutków ubocznych” zabiegu jest też optycznie wydłużenie rzęs – są one podkręcane do góry przez co stają się bardziej widoczne.


Jak długo utrzymuje się MYscara?
Efekt MYscara utrzymuje się przez 3-4 tygodnie. Po tym okresie MYscara musi zostać usunięta po czym zabieg można natychmiast powtórzyć i znów cieszyć się wspaniałymi rzęsami.


Gdzie mogę kupić preparat MYscara?
MYscara jest zabiegiem profesjonalnym, dostępnym wyłącznie w salonach kosmetycznych. W zakładce „Salony” znajduje się lista gabinetów kosmetycznych wykonujących ten zabieg.


Czy mogę sama na sobie wykonać zabieg MYscara?
Nie, wykonanie zabiegu samodzielnie jest niemożliwe – nie da się tego zrobić z zamkniętymi oczami. Zabieg musi być wykonany przez przeszkoloną kosmetyczkę.


Czy mogę się normalnie kąpać?
Tak, MYscara jest wodoodporna. Można także chodzić na basen. Zalecamy ostrożność przy wycieraniu okolicy oczu tak, aby nie pocierać rzęs.


Czy mogę uprawiać sporty, chodzić na siłownię czy aerobik?
MYscara jest odporna na pot tak więc nie ma żadnych przeciwwskazań jeśli chodzi o siłownię i większość innych sportów. MYscara jest stworzona z myślą o ludziach lubiących aktywnie spędzać czas a jednocześnie dobrze wyglądać w każdej sytuacji.

Czy mogę korzystać z sauny albo solarium?
Niestety nie. Podwyższona temperatura niekorzystnie wpływa na produkt.


Czy można stosować MYscara’ę do przedłużanych rzęs?
Tak – można. Szczególnie polecamy ją do rzęs dolnych gdyż MYscara stanowi idealnie uzupełnienie zabiegu przedłużania rzęs – wyrównuje dysproporcję w wyglądzie pomiędzy ich górnym a dolnym rzędem i poprawia ogólny komfort użytkowania. Rzęsy stają się całkowicie „bezobsługowe”. Na rzęsach górnych powinna być aplikowana w trakcie zabiegu przedłużania. Po upływie ok. 3 tygodni konieczne będzie jej usunięcie razem ze sztucznymi rzęsami.


Czy można tuszować rzęsy, na których jest już MYscara?
Tak – można, koniecznie tuszem na bazie wody gdyż MYscara nie toleruje tuszy opartych na oleju. Zalecamy umiar w stosowaniu tradycyjnego tuszu aby nie przeciążyć rzęs. MYscara jest produktem znacznie lżejszym od standardowej mascary dlatego dużo bardziej nadaje się do modelowania grubości rzęs.


Co ma wpływ na trwałość MYscara’y?
Czynniki takie jak ilość warstw czy przestrzeganie zasad pielęgnacji rzęs. Kolejnym czynnikiem mającym wpływ na trwałość efektu MYscara jest faza wzrostu, w jakiej znajdują się rzęsy podczas wykonywania zabiegu.


Jak dbać o MYscara’ę?
Przez pierwsze dwie godziny po zabiegu należy szczególnie chronić oczy przed wodą w każdej postaci (deszcz, wilgoć, przemywanie). Myscara nie znosi oleju i innch tłuszczów. Dlatego w okolicach oczu nie wolno stosować żadnych kosmetyków je zawierających (np. mleczko do demakijażu, płyn micelarny, kremy i maseczki pod oczy itp.). Więcej informacji na temat pięlęgnacji rzęs.


Czy mogę sama usunąć Myscara’ę? Nie. MYscara musi być usunięta przez przeszkoloną kosmetyczkę. Do jej usuwania użyje ona odpowiednich procedur i preparatów. Oko jest bardzo wrażliwym organem – nie warto ryzykować!


Ile trwa usunięcie MYscara’y?
Usunięcie trwa ok. 10 minut.


Czy zawsze i dlaczego trzeba usuwać produkt MYscara?
Rzęsy nie rosną równomiernie. Część z nich znajduje się w fazie aktywnego wzrostu, część w fazie przekształcenia, inne w fazie spoczynku poprzedzającej fazę wypadania. Na ich miejsce wyrastają nowe. W trakcie zabiegu niektóre rzęsy mogą skleić się z tymi znajdującymi się w innej fazie rozwoju. Takie sklejone (wypadające) rzęsy mogą następnie blokować miejsce wzrostu dla nowych rzęs, które mogą zacząć wrastać w innym miejscu powodując tym samym stany zapalne i nieprzyjemne uczucie pieczenia oraz inne powikłania. Dlatego też aby zapewnić rzęsom zdrowe środowisko należy MYscara’ę usuwać co ok. 4 tygodnie.Poniżej przedstawiamy listę większości znanych przeciwwskazań oraz ograniczeń, które uniemożliwiają lub limitują możliwość wykonywania zabiegu MYscara:


Przeciwwskazania:

- ciężkie zaburzenia skóry w okolicy oczu
- zapalne choroby skóry w okolicy oczu
- infekcyjne choroby skóry w okolicy oczu
- choroby oczu
- infekcje oczu
- zapalenie powiek
- niedawne operacje oczu
- wszelkie choroby/zaburzenia powodujące drżenie, tiki lub nieprzewidywalne ruchy
- chemoterapia
- tricholotillomania
- silna klaustrofobia


Salon Kosmetyczny Geisha
ul. Pułaskiego 2B/4B
39 - 300 Mielec