facebook

Kwas hialuronowyDodano: 06.04.2011

Kwas hialuronowy w kremach


Kwas hialuronowy jest substancją wytwarzaną przez organizm. Z czasem jednak jego ilość zmniejsza się, w związku z czym warto dostarczać go w kosmetykach wzbogaconych o ów kwas. Odpowiada on za sprężystość i gładkość skóry, zatem zainteresowanie nim jest dość spore.
Kwas hialuronowy pomaga nam zachować młody
wygląd, odpowiada bowiem za wiązanie wody w naskórku, wypełnianie przestrzeni między komórkami, wspiera włókna kolagenu i elastyny. Na skutek spadku jego ilości, skóra staje się sucha, wiotka, pojawiają się zmarszczki.

Kwas hialuronowy w medycynie


Kwas hialuronowy jest wykorzystywany w medycynie od wielu lat. Jest wykorzystywany do wstrzykiwania go do uszkodzonych stawów w celu poprawy ich funkcjonowania, wypełnia się nim blizny.
Ze względu na widoczną poprawę wyglądu skóry, kwas hialuronowy wykorzystuje się również w medycynie estetycznej. Preparaty zawierające kwas hialuronowy wstrzykiwane są w zmarszczki, które zostają wypełnione, twarz zostaje wymodelowana. Kwas hialuronowy wstrzykiwany jest również w usta w celu ich powiększenia, wykorzystywany jest także w zabiegu mezoterapii polegającej na ostrzykiwaniu skóry celem jej nawilżenia i odmłodzenia. Nowością jest wykorzystanie kwasu hialuronowego do powiększania nim piersi, udoskonalania pośladków, łydek oraz narządów płciowych.

Kwas hialuronowy w kremach


Kwas hialuronowy to także składnik wielu kosmetyków do pielęgnacji ciała. Substancja w kosmetykach nie jest jednak tak silnie działająca, jak ten dostarczony podczas zabiegu. Regularne sięganie po preparaty z kwasem hialuronowym dają jednak widoczne rezultaty w postaci poprawy kondycji skóry.
Kwas hialuronowy w kosmetykach pozytywnie wpływa na wygląd skóry: chroni przed utratą wilgoci, wygładza, ujędrnia, uelastycznia, odbudowuje uszkodzony naskórek.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 Salon Kosmetyczny Geisha
ul. Pułaskiego 2B/4B
39 - 300 Mielec