facebook

Korekta wrastających paznokci

 

Klamra korygująca na wrastające paznokcie

 


Uwaga! świetna wiadomość !!!

 

Wrastającego paznokcia nie trzeba już wycinać chirurgicznie. Ten bolesny zabieg zastąpiły łagodniejsze metody, które równie skutecznie zlikwidują twoje dolegliwości. Zabieg w naszym salonie kosmetycznym jest zupełnie bezbolesny, przynosi szybką ulgę przy czym  nie przeszkadza w codziennym chodzeniu. Może być stosowana u diabetyków i dzieci, a także w przypadku zapalenia wału paznokciowego. Wrastające paznokcie (unguis incarnatus) to dosyć powszechnie występująca dolegliwość.

Każdy krok sprawia ci nieznośny ból, a wszystkie buty wydają się za ciasne. Brzegi paznokcia na paluchu rosną, wbijają się pod otaczającą go skórę, czyli tzw. wał paznokciowy. Początkowo pojawia się niewielkie zaczerwienienie i obrzęk. Jeśli dojdzie do bakteryjnego zakażenia uszkodzonej skóry, ból się nasila, tworzy się stan zapalny wału paznokciowego, czasami po jednej, czasami po obu stronach dużego palca stopy.


 Przyczyny ucisku zewnętrznego:


- pes valgus - nieprawidłowe ustawienie stopy,
- koślawość palucha,
- nieprawidłowe obuwie: zbyt ciasne, wąskie czuby, wysokie obcasy,
- nadwaga,
- zbyt długi pluch.


Czynniki dodatkowe:


- źle obcinane paznokcie !!!!!!!
- brak higieny, nadmierne pocenie się stóp, nieprzewiewne obuwie,
- choroby układowe:miażdżyca, cukrzyca, choroby serca,
- zakażenia,
- czynniki dziedziczne.
 
Do niedawna pokutował w społeczeństwie mit o konieczności chirurgicznego usuwania wrastających paznokci.  Na szczęście na ratunek przychodzi nam o wiele nowocześniejsza i mniej urazowa metoda leczenia - klamry korygującej.
Jednak o jednym należy pamiętać. Czas w przypadku jakichkolwiek schorzeń działa
nie korzystnie.

 

 


Salon Kosmetyczny Geisha
ul. Pułaskiego 2B/4B
39 - 300 Mielec